Sú online kasína podvod?

Sú online kasína podvod?

Táto otázka je skutočne na mieste, určite sa ju pýtajú mnohí hráči a nehráči sú presvedčení o tom že to podvod je. Najlepšie urobíme, keď sa pozrieme na čísla a porovnáme to s údajmi z hracích terminálov v kamenných herniach.

Dôveryhodnosti online kasín nepridáva fakt, že na webe sa nachádzajú weby hovoriace "Zaručený spôsob ako oklamať online kasíno", "zarábajte online na rulete", "ako vyhrať automaty online" či podobné hlúposti. Tieto weby robia kasínam skutočne zlé meno a bolo by fajn, keby raz a navždy zmizli...

Treba si však uvedomiť, že každý produkt (medzi ktoré patrí aj herný sektor) je tu na to aby zarábal pričom v súčasnosti neexistuje spôsob ako oklamať online kasíno. Samozrejme, že ide o to aká vysoká je marža a tu sa dostaneme k zaujímavým číslam.

Online kasíno a každá iná lotéria funguje na princípe že 1000 ľudí musí prehrať 1 euro aby niekoľko ľudí dokopy vyhralo x EUR. A práve to číslo x je to o čom dnes točím. Zadefinujme si teda pojem návratnosť. Je to číslo uvedené v percentách a hovorí o tom, aký podiel vkladu sa vráti hráčom prostredníctvom výhier naspať. . Čím vyššia návratnosť, tým lepšie pre hráča samozrejme.

  • Ak hráte Loto je to okolo 50%. Inak povedané, polovica vkladu hneď ide bokom na reklamu, štátu, náklady, výplaty. Čože? tak málo sa vypláca? Ak neveríte overte si... Topky o tom kedysi dávno napísali článok Ako sú vyplácané výhry v lotérii
  • V kamenných herniach na Slovensku návratnosť hracieho automatu okolo 70%. To znamená, že vaše peniaze sa míňajú rýchlejšie ako stíhate žmurkať. Dôvodom nie sú darebáci v podobe majiteľov herní ale darebáci vo vláde, ktorá chce brutálne poplatky za prevádzku video automatov
  • Online kasíno licencované v EU majú výplatnosť štandartne viac ako 94%. Je to vďaka konkurencií a prísnym reguláciám.(údaje o Tipos online kasíne nie súp známe ale nemáme veľké očakávania)

A prichádzame k zákonu o regulácií hazardu. Divíte sa, že za spomenutých podmienok chce štát monopol Tiposu? V medzinárodnej konkurencií by totižto Tipos pohorel na plnej čiare. Skvelý článok o regulácií nájdete na Regulácia či zákaz hazardu. Ja osobne sa prikláňam k názorom mimovládnej organizácie Aliancie za čistú hru, ktorej citát by som tu rád spomenul "Aliancia dlhodobo razí zlatú strednú cestu, aby sa špinavá bielizeň hazardu radšej čistila ako neekonomicky a neefektívne vyhadzovala. Zákazy pre normálnu väčšinu spoločnosti nikdy nič dobré nepriniesli, len na čas uspokojili ideologických alebo náboženských fanatikov,".