Slovenské Online Kasína

Slovenské Online Kasína

Od roku 2011 v médiách rezonuje slovo gambling online. Vtedajšia vláda Ivety Radičovej sa vydala na križiacku výpravu proti všetkým podľa nich nelegálnym online kasínam a športovým bookmakerom.  Zatiaľ čo tieto spoločnosti legálne podnikajú v bohatších krajinách ako je napríklad UK, Dánsko alebo desiatky iných, u nás sú postavené mimo zákon. Legislatíva EU je však nadradenou tej slovenskej a preto z pohľadu Únie sú kasína licencované v nej legálne aj u nás.

O čo teda ide? Vláda Slovenskej republiky zaujala jednoduché stanovisko  a to je že zisky z hazardu zostanú na Slovensku, čo Európsku komisiu priam dráždi. Ďalší blbý argument je, že ochraňuje mladistvých, ibaže to isté robia aj všetku kasína v EU. Výsledkom je ale, že ešte viac peňazí uniká, nakoľko vláda nie je dosť efektívna vo svojej činnosti.

Namiesto toho aby umožnila získanie licencie pre všetky subjekty na základe férových podmienok, investuje úsilie do blokovania webov a podobných neefektívnych činností. Keď však dôjde k súdnym sporom, dopadne pravdepodobne rovnako ako Maďarsko v júly 2017 proti Kindred Group. Nechajme sa však prekvapiť kam celý tento boj dospeje. Zatiaľ si vychutnajte hru v "nelegálnych kasínach" a myslite na to že aj v nich ste chránení cez orgán menom MGA a mnoho iných.