Hazard na Slovensku s novými pravidlami

Hazard na Slovensku s novými pravidlami

Nový zákon o hazarde na Slovensku platný od roku 2019

Najzásadnejšie zmeny, ktoré nová právna úprava prinesie, sú zamerané na online hazardné hry, ktoré začínajú byť čoraz viacej zaujímavejšie. Vplyv nových technológií za posledné roky čoraz viac ovplyvňuje dnešnú podobu hazardných hier v kasínach online.

Aké zmeny by priniesol nový zákon? Dozor nad hrami sa presunie pod jednu strechu, pretože vznikol nový úrad pre reguláciu hazardných hier. Jednou z hlavných prínosov je vytvoriť novú štruktúru licencií. V tomto prípade by sa mali pre všetkých prevádzkovateľov hazardných hier akými sú napríklad hracie automaty sprístupniť licencie nielen na online stávkové hry, ale aj na internetové herne a kasína. Nebude to také jednoduché. Po získaní licencie sa na každého budú vzťahovať prísne pravidlá.

Pôvodne rozdrobené kompetencie v oblasti hazardných hier medzi ministerstvo financií, obce a finančnú správu tak dostávame pod jednu strechu. Výkonné kompetencie podľa zákona prejdú na tento regulačný úrad od 1. júna 2019.

Novela zákona o hazardných hrách ovplyvní online hazard

Zákon o hazarde sa v nedávnej minulosti dotkol všetkých hráčov, ktorí hrali automaty online. Od 01.07.2017 začalo Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky blokovať poskytovateľov online hazardu, ktorí nedisponovali licenciou pre poskytovanie svojich služieb zákazníkom na území SR.

Čo konkrétne upravuje novela zákona o hazarde?

Novela zákona o hazarde upravuje viacero oblastí poskytovania hazardných hier. V prípade kamenných herní to znamená napríklad zvýšenie povinného počtu prístrojov v prevádzke z terajších 12 na 15 kusov, pričom všetky automaty musia byť už len od jedného prevádzkovateľa.

Najzásadnejší prvok novely zákona o hazarde sa však týka online hazardu. Doterajšie monopolné postavenie spoločnosti TIPOS v oblasti online hazardu bude v prípade schválenia novely narušené. V praxi to znamená, že licenciu na prevádzkovanie online hazardu môžu po splnení kritérií získať napríklad aj zahraničné subjekty. Subjekty s licenciou však budú musieť splniť prísne podmienky.

Novela zákona o hazarde navrhuje taktiež zriadenie Úradu regulácie a dozoru nad hazardnými hrami, ktorý by zastrešoval všetky oblasti ohľadom regulácie online a offline hazardu. Tento úrad by bol financovaný z odvodov od poskytovateľov hazardných hier a nie z peňazí daňových poplatníkov.

Z perspektívy hráčov v online kasínach možno hodnotiť prípadné schválenie novely pozitívne. Hráči si budú môcť zahrať vo viacerých online kasínach, vďaka čomu získajú prístup k širšej ponuke bonusov a hier. Zvýši sa taktiež bezpečnosť pri hraní online, pretože licencované subjekty budú musieť spĺňať prísne podmienky vzhľadom na zásady zodpovedného hrania, ochranu používateľských dát a bezpečnosť platieb.

Ako vybrať čo najlepšie, najbezpečnejšie a najpoctivejšie online kasino

Voľba ideálneho internetového kasína, ktoré spĺňa všetky vaše požiadavky, nie je tak jednoduchá, preto vyberajte podľa intuície a recenzií.

Prehodnotiť skutočnosti na základe nejakých objektívnych kritérií je na správnom mieste. Aby ste mohli u každého hodnoteného kasína preukázať, že vypláca vysoké výhry, museli by ste v každom z nich vyhrať obrovské sumy. To jednoducho nie je možné.

Hodnotenia sú založené na skúsenostiach iných hráčov, vychádza to z dôsledného výskumu rôznych fór, sprostredkovateľských internetových stránok atď. Nie je jednoduché rozhodnúť, ktorá strana bola v práve v prípade zatiaľ nerozhodnutých sťažností. Obvykle ale nakoniec získame výsledný dojem z toho, ako online kasíno jedná so svojimi hráčmi.

Aká je ponuka hier?

Online kasína ponúkajú množstvo skvelých príležitosti, ako si zahrať. Medzi veľmi populárne patria klasické hracie automaty ako napríklad Sizzling Hot. V každom z online kasín nájdete široký výber hier, ktoré sa nesú v znamení retro, kde nechýbajú symboly ovocia. Samozrejmosťou je dnes tiež skúsiť si obľúbený výherný automat najprv na skúšku zadarmo a ak sa vám hra páči, môžete pochopiteľne hrať tiež za peniaze. Medzi hrami nájdete vždy populárne Book of Ra  alebo Mega Fortune Dreams ale aj mnoho iných.

Ďalšou možnosťou sú live hry. Medzi ne patrí napríklad ruleta, poker alebo blackjack. Ich čaro spočíva v možnosti písania si s ostatnými hráčmi u daného stola. Môžete sa tak cítiť, ako keby ste naozaj sedeli v nejakom z kasín v Las Vegas a priamo pri stole sa rozprávali s ostatnými zúčastnenými hráčmi.

News Kasíno Hry Online Automaty